تلفن : 02148312
1400 جمعه 17 اردیبهشت
تلگرام اینستاگرام آپارات

770 نمایش یکشنبه 10 آذر 1398 بدون نظر

خواننده آهنگ معروف «شمعدونی ها»

«سامان» یکی از خواننده‌هایی است که پس از سال‌ها فعالیت در خارج کشور، حدود شش سال پیش به ایران بازگشت. این خواننده که آثار شنیده‌شده‌ای نظیر «شمعدونی‌ها» و «بهار» را خوانده، همزمان با بازگشت به ایران کنسرتی در جزیره قشم برگزار کرد اما تا کنون پیگیر اخذ مجوزهای لازم برای انتشار آثار و برگزاری اجراهایش بوده است. سامان در گفتگو خود جزئیات روند فعالیت‌هایش و همچنین انتشار آثارش را تشریح کرد.
 
سامان ابتدا درباره روند شروع فعالیت رسمی خود طی سال‌های اخیر گفت: «من از نظر کار هنری مشکلی نداشتم. همیشه به ایرانی بودن خودم افتخار کردم و همین موضوع من را به بازگشت به کشور خودم سوق داد. تشکر ویژه‌ای از مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران دارم که اجازه دادند به کشورم برگردم. حدود شش سال است که در ایران هستم. من برادری خودم را اثبات کرده‌ام و زمانش رسیده که انتشار کارهایم را شروع کنم. دو شب اجرا در جزیره قشم داشتیم و آقای سالار عقیلی و گروه سون هم حضور داشتند و یک شب هم به کنسرت من اختصاص داشت. وقتی به تهران برگشتم دو سال صبر کردم و سپس دنبال کارهای ارشاد رفتم. پروسه‌ای بود که باید طی می‌شد و اکنون تمام شرایط برای انتشار کارها و فعالیت رسمی در ایران آماده است.»
 
او سپس اعلام کرد: «ما همیشه باید پیگیر کارهای خودمان باشیم و اگر منتظر باشیم که کسی دنبال کارهایمان برود، هیچ چیز انجام نمی‌شود. از زمان ورودم به ایران، مسئولین عزیز گفتند که باید چند سال بمانید تا ثابت کنید که قصد بازگشت به خارج را ندارید و سپس می‌توانید از طریق وزارت ارشاد کارها را پیگیری کنید. اکنون وقت شروع فرا رسیده است.»
 
این خواننده درباره همکارانش در تولید قطعات هم گفت: «کارهایی که من تولید کردم به صورت تک‌آهنگ بودند و همیشه دوست داشتم که کارها به صورت قانونی منتشر شوند و آن زمان انگیزه قوی‌تری دارم. اعتقاد دارم که کار بدون مجوز، زیرزمینی است و ارزشی ندارد چون هنرمند نمی‌تواند از آن درآمد داشته باشد. راشا تقی‌پور، فیروز ویسانلو، پیام طونی و چند هنرمند دیگر در آثار جدیدم حضور دارند.»
 
او نهایتاً اعلام کرد: «کارهایی که مردم با آنها خاطره دارند را اجرا می‌کنیم. وظیفه ما و همه مسئولان نظام این است که مردم را خوشحال کنیم. فعالیت یک هنرمند به خاطر مردم است و فکر نمی‌کنم برای اجرای کارها مشکلی باشد. ترانه‌ها برای بازبینی به وزرات ارشاد می‌رود و فکر نمی‌کنم ترانه‌های من از نظر شورای شعر مشکلی داشته باشد. موسیقی من هم فکر نمی‌کنم موردی داشته باشد.»

برچسب ها :
اخبار

" هرگونه کپی برداری از مطالب ، عکس ، فیلم پیگرد قانونی خواهد داشت "