لیزر ویدئو مپینگ Laser 3Dmap

  • 3592 بازدید
  • یکشنبه 11 تیر 1402
  • بدون نظر

طراحی و آماده سازی لیزر گرافیک 

در ایونت هوشمند 

 

لیزر گرافیک یک فناوری است که در آن از نور لیزر برای ایجاد تصاویر و الگوها در فضا استفاده می‌شود. در این فناوری، نور لیزر از طریق سیستم‌های پرتابش و انعکاس به صورت باریک و متمرکز به نقاط مشخصی در فضا هدایت می‌شود، به طوری که تشکیل یک تصویر سه بعدی یا یک الگو بر روی یک سطح یا در فضا امکان‌پذیر می‌شود.

کاربرد اصلی لیزر گرافیک در حوزه های زیر است:

1. نمایش های هولوگرافیک: لیزر گرافیک به واسطه قابلیت تولید تصاویر سه بعدی واقع‌گرایانه و الگوهای پویا، در ساخت نمایشگاه های هنری، نمایشگاه های علمی، رویدادهای تبلیغاتی و حتی در صنعت سینما استفاده می‌شود.

2. نمایشگرهای اطلاعاتی: لیزر گرافیک برای ساخت نمایشگرهای اطلاعاتی پیشرفته، نمایشگرهای هوشمند شهری و تابلوهای تبلیغاتی با قابلیت نمایش تصاویر پویا و تحرکی به کار می‌رود.

3. رویدادهای تفریحی و تئاتر: لیزر گرافیک در رویدادهای تفریحی مانند کنسرت‌ها، جشنواره‌ها و نمایش‌های تئاتر برای ایجاد تأثیرات بصری بزرگ، نورپردازی خلاقانه و ایجاد جلوه‌های ویژه استفاده می‌شود.

4. طراحی صنعتی و معماری: در طراحی صنعتی و معماری، لیزر گرافیک به عنوان ابزاری برای ایجاد الگوها، تصاویر و نمودارها در محصولات صنعتی، نماهای ساختمانی و فضاهای عمومی مورد استفاده میباشد